You are currently viewing Rodzaje środków czystości i ich zastosowanie

Rodzaje środków czystości i ich zastosowanie

Profesjonalne środki czystości dla firm sprzątających stanowią jeden z filarów udanej realizacji zlecenia. To niezbędne narzędzia, które nie tylko usprawniają wykonanie całej pracy, ale jednocześnie sprawiają, że uzyskiwane efekty osiągają oczekiwany poziom.

Spora liczba klientów oraz osób początkujących w branży zastanawia się, jakie rodzaje środków czystości są w użyciu. Ta wiedza jest istotna w kontekście odpowiedniego zadbania o porządek. Z tego względu w poniższym tekście zawarliśmy informacje na temat rodzajów środków czystości i ich zastosowania.

Co to są profesjonalne środki czystości?

Zanim przejdziemy do poszczególnych typów preparatów, warto dowiedzieć się, czym są profesjonalne środki czystości. To różnorodne substancje bądź preparaty zawierające składniki niwelujące wszelkiego rodzaju brud, rozpuszczające tłuszcz, neutralizujące brzydkie zapachy bądź pozbywające się drobnoustrojów chorobotwórczych.

Środki czystości mają za zadanie ułatwić usunięcie zabrudzeń oraz mikroorganizmów pochodzących z różnych źródeł. Co więcej, producenci oferują je w różnych postaciach, na przykład jako spraye, płyny, nasączane chusteczki, mleczka, żele, granulki bądź proszki.

Co istotne, jedynie substancje spełniające dwa kryteria zostają zaliczone do grupy środków czystości – skuteczność w niwelowaniu zabrudzeń oraz bezpieczeństwo stosowania.

Rodzaje środków czystości i ich zastosowanie

Gruba obejmująca środki czystości jest na tyle szeroka, że można w jej ramach wyodrębnić różnorodne rodzaje. Preparaty dzieli się według wykonywanych przez nie zadań, a także powierzchni czy materiałów, do których zostały przeznaczone.

Preparaty do mycia powierzchni szklanych

Tego typu środki zazwyczaj kupuje się jako spraye w butelkach z atomizerem. Substancje czynne zmieniają pH powierzchni oraz zmiękczają wodę, aby móc łatwiej usunąć brud. Co więcej, niektóre zapobiegają parowaniu czy utrudniają przywieranie zabrudzeń.

Środki dezynfekcyjne

Preparaty tego rodzaju mają za zadanie usunąć z czyszczonej powierzchni możliwie jak najwięcej mikroorganizmów, w tym tych chorobotwórczych. Niektóre zapobiegają również ich namnażaniu w przyszłości.

Preparaty do prania

Ta grupa różnicuje się na środki dedykowane praniu różnorodnych materiałów oraz tkanin o odmiennych kolorach. Skuteczność zawdzięczają połączeniu enzymów, wybielaczy i substancji zmiękczających wodę.

Środki do czyszczenia powierzchni metalowych

Tego typu preparaty usuwają brud z metali i ich stopów, nie powodując ryzyka korodowania. Co więcej, przywracają im blask, a jednocześnie są na tyle delikatne, że nie zarysowują powierzchni.

Preparaty udrażniające i odkamieniające

Środków z tej grupy należy używać ze szczególną ostrożnością. Zawierają bowiem substancje żrące, które rozpuszczają kamień oraz zalegające w rurach substancje. Często zaleca się ich stosowanie w dobrze wentylowanych pomieszczeniach.

Rodzaje środków czystości, z których korzystamy

Nasz zespół składa się z prawdziwych profesjonalistów z branży. Wśród ich obowiązków widnieje również odpowiedni dobór rodzaju środka czystości, zgodny ze specyfiką danej powierzchni oraz charakterem zabrudzeń. Nasi pracownicy korzystają jedynie z bezpiecznych, sprawdzonych, profesjonalnych środków czystości dla firm sprzątających W ten sposób nie tylko mogą pochwalić się doskonałymi efektami sprzątania, ale również dbają o porządkowane przestrzenie